Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w firmie?

Rosnące koszty energii są dużym problemem dla wielu przedsiębiorców. W związku z tym coraz częściej poszukujemy sposobów na ich skuteczne obniżenie.

W poniższym artykule przedstawiliśmy kilka rozwiązań, dzięki którym możliwe stanie się zredukowanie wydatków na energię.

Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w firmie? Praktyczne wskazówki

Obniżenie wydatków ponoszonych na energię to bardzo ważna kwestia, wymagająca od nas podjęcia odpowiednich kroków. Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się użytkowanym urządzeniom. Być może, właśnie w tym obszarze warto coś zmienić lub zadbać o włączenie funkcji oszczędzania energii.

Co więcej, by skutecznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, warto pomyśleć o zmianie oświetlenia na nowoczesne opcje LED, dzięki którym zaoszczędzimy prąd. Zwróćmy również szczególną uwagę, czy w żadnych pomieszczeniach niepozostawiane jest włączone światło.

Kolejnym sposobem na redukcję kosztów za energię elektryczną jest przyjrzenie się systemowi chłodzenia, który może stanowić nawet połowę generowanych w tym obszarze wydatków. Niejednokrotnie zdarza się, że urządzenia niepotrzebnie pracują na pełnej mocy, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia ponoszonych kosztów.

Jak obniżyć koszty energii? Co jeszcze można zrobić?

Rozsądne gospodarowanie prądem wymaga kontrolowania mocy biernej. Dlatego powinniśmy odpowiednio zoptymalizować system, co jest możliwe dzięki podjęciu współpracy z zaufaną firmą. Na podstawie starannych pomiarów profesjonaliści dopasują optymalne rozwiązana, dzięki którym będziemy w stanie ograniczyć wydatki na energię elektryczną.

Dobrym pomysłem będzie również przeprowadzenie rozmowy z pracownikami i przekazanie im informacji, co warto robić, aby zmniejszyć zużycie prądu. Są to codzienne czynności, jak wyłączanie niepotrzebnych świateł, odłączanie od prądu urządzeń elektrycznych, a także ładowarek po naładowaniu sprzętu. Tak drobne czynności mogą choć w niewielkim stopniu pomóc nam w uzyskaniu pożądanego celu.

Sprawny oraz wydajny układ kompensacyjny – profesjonalne wsparcie

Decydując się na racjonalne gospodarowanie energią elektryczną, warto skorzystać z naszych usług. Zapewniamy skuteczne i efektywne rozwiązania, takie jak system PowerStream, który przez cały czas mierzy oraz analizuje poziom występującej mocy biernej. Na tej podstawie dopasowujemy najlepsze opcje, pozwalające na obniżenie wydatków. Oferowany przez nas system umożliwia eliminację opłat za moc bierną, tym samym zmniejszając kwoty za moc czynną.

Jesteśmy otwarci na pytania ze strony zainteresowanych osób, dlatego w razie ich wystąpienia warto się z nami skonsultować. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi i doradzić w podjęciu optymalnej decyzji.

Jak obniżyć koszty energii elektrycznej? Dlaczego to tak ważna kwestia?

Poszukując sposobów na obniżenie rachunków za prąd w firmie, warto przyjrzeć się starym sprzętom. Może okazać się, że pochłaniają bardzo dużo energii. Wtedy lepszą opcją będzie ich wymiana na nowe, bardziej energooszczędne. Nie musimy od razu inwestować w większą liczbę urządzeń, a zdecydować się na ich stopniową zmianę. 

Powinniśmy się również zastanowić nad wyborem odpowiedniej taryfy i sprawdzić, czy ta, z której aktualnie korzystamy, jest dopasowana do godzin zużycia największej ilości prądu. Możliwe, że na zbyt wysokie rachunki wpływ ma niewłaściwy dobór.

Oszczędność prądu to bardzo ważna kwestia wpływająca na sprawne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Dlatego powinniśmy wprowadzić kluczowe zmiany, dzięki którym zaoszczędzimy sporo pieniędzy. To sprawi, że będziemy mogli przeznaczyć budżet na inne aspekty rozwoju firmy, by przez cały czas mogła prężnie działać.

Dlaczego dostawcy oferują różne ceny prądu?

Od 2007 w naszym kraju obowiązuje europejskie prawo, umożliwiające odbiorcom porównywanie ofert i swobodną zmianę dostawców prądu. W wyniku możliwości zdobycia nowych klientów prócz sprzedawców z urzędu bądź operatorów systemu dystrybucyjnego na rynku coraz częściej pojawiają się alternatywne firmy, proponujące zazwyczaj korzystniejsze stawki.

Jak obniżyć koszty energii w firmie? Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na obniżenie rachunków za energię elektryczną w firmie, które warto wprowadzić. Jednym z najlepszych sposobów jest podjęcie współpracy z naszym przedsiębiorstwem, dzięki czemu istnieje możliwość wdrożenia systemu PowerStream. Co więcej, na podstawie dokładnych pomiarów dobierzemy odpowiednie rozwiązanie kompensacyjne.